FTP – podrobný návod na nahrávání fotografií na Pixmac

18/10/2011, Author: Lucie Navrátilová, Categories: Návody

Nahrávat obrázky na Pixmac je možno přímo, pomocí webového formuláře, ale tato metoda není ideální. Je zbytečně pracná (každý obrázek musíte vybírat zvlášť), nevhodná speciálně pro nahrávání více obrázků najednou. Mnohem příjemnější metodou nahrávání je FTP – často se nás ptáte, jak se s FTP zachází. Přinášíme proto podrobný návod na práci s FTP.

Na FTP přenos potřebujete specializovaný program – mezi nejpoužívanější patří Filezilla nebo Total Commander. Stahujte Total Commander zde. Po stažení soubor spusťte a nainstalujte program.

Po spuštění bude Total Commander vypadat nějak takto:

 

 

 

 

Nejprve musíme vytvořit připojení na Pixmac. Uděláme to pomocí horního menu – klikneme na “Síť” a dále na “Protokol FTP – připojit se k serveru”. Zatím žádné připojení vytvořené nemáme – v novém okně tedy klikneme na tlačítko “Nové připojení”.

V novém okně vyplníme všechny potřebné informace:

  • Název relace: Cokoliv chcete, například “Pixmac” (podle toho poznáváte, ke komu se vlastně připojíte)
  • Hostitel: ftp.pixmac.com
  • Jméno uživatele: Vaše uživatelské jméno, které používáte na Pixmac
  • Heslo: Vaše heslo, které používáte na Pixmac

Všechno ostatní můžete nechat tak jak je. Po odsouhlasení tlačítkem “OK” uvidíte vytvořené nové připojení:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyní stačí připojení v levé části okna vybrat (bude modře podbarvené) a kliknout na “Připojit”. Tím se již připojíte přímo k Pixmac – tak říkajíc ke své složce, kam na Pixmac nahráváte obrázky.

Program bude vypadat takto – pravá polovina obrazovky zůstane stejná, ale levá část bude prázdná – to je právě ta vaše složka na Pixmac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pravé části se nyní “proklikejte” ke složce, kde máte uložené obrázky, které chcete nahrát. Pokud se potřebujete dostat “o složku výše”, dvakrát klepněte na šedou šipku ukazující nahoru (na prvním místě seznamu). Pokud chcete do některé složky vstoupit, klepněte na ni dvakrát.

Nyní vyberte všechny soubory, které budete chtít nahrát. Můžete přidržet tlačítko shift pro vybrání celého bloku obrázků, případně ctrl pro výběr jednotlivých, stejně jako to znáte třeba z průzkumníka ve Widows. Jednotlivé soubory ale můžete také vybírat pravým tlačítkem myši, stejně jako je zase odebírat.

Jakmile máte všechny požadované soubory označeny červeně, překopírujte je do levé části obrazovky. Můžete to udělat prostým přetažením označených soborů, nebo můžete použít klávesu F5 (nebo stejně pojmenované tlačítko na spodní liště Total Commanderu). Vyvolá se malé okénko, kde není třeba nic měnit, stačí jej potvrdit tlačítkem “OK”. Tím začne kopírování obrázků na Pixmac.

Jakmile jsou soubory nahrány, práce s Total Commanderem je za Vámi. Nyní stačí zkontrolovat své soubory ve složce Fotograf na Pixmac - dále je práce s obrázky již stejná, jako když je nahráváte přímo přes webový formulář. Snad jen upozorníme, že než se obrázky ve složce Fotograf objeví, může to několik minut trvat – v závislosti na tom, kolik jste souborů nahrávali.


Share and Enjoy


No Comments

Leave a comment


Email
WP Socializer Aakash Web