Co fotit v lednu?

17/01/2013, Author: Lucie Navrátilová, Categories: Návody

Vánoce jako prodejně nejzajímavější událost roku pro fotografy a ilustrátory už jsou za námi, vyvstává tedy otázka, co fotit teď? Máme pro vás hned několik tipů.

  • Co asi nikoho nepřekvapí, jsou obrázky zimních radovánek. Slečen zachumlaných do šály nebo ohřívající si ruce o hrneček s horkým nápojem je dostatek, obrázků rodin nebo dětí dovádějících ve sněhu je ale málo, možná i proto, že jejich focení nepatří k nejjednodušším. Vyražte s rodinou na koulovačku nebo stavět sněhuláka a vše pořádně zdokumentujte.

 

  • Podobně jsou na tom i klasické zimní sporty - lyžovačka, bruslení na rybníce, sáňkování nebo bobování.

 

  • Rychle se blíží i Valentýn, zamilovaných obrázků a srdíček mají fotobanky ale poměrně dost – zkuste se tedy zaměřit na nějaký méně tradiční pohled a nebo do něj zkuste vložit české/slovenské rysy.

 

  • A jen o něco pomaleji se blíží Velikonoce. I zde se zaměřte na lokální zvyky a výzdobu, třeba pomlázka nebo vánoční beránek jsou témata naprosto nepokrytá. Stejně tak velikonoční perníčky, kraslice zdobené voskem nebo mazanec a jidášky.

 

  • Zima je ale i obdobím méně příjemných věcí – například různých nachlazení a chřipek. Nafoťte nemocné děti i dospělé, ideálně opět tak, aby snímky vypadaly česky.

 

  • Lokalizace fotografií pro vás všeobecně může být přednost. Můžete se chopit úplně jiného tématu a převést jej do českého prostředí. Jedná se například o fotografie s penězmi (eur a dolarů máme mnoho, českých korun málo), s různými formuláři, tituly, všeobecnými nápisy a podobně. Ne nadarmo patří tento obrázek mezi naše nejprodávanější:

 


Share and Enjoy


No Comments

Leave a comment


Email
WP Socializer Aakash Web